Rynek odzieży plus size

W projektowaniu odzieży funkcjonują określone zasady, które pomagają tworzyć atrakcyjne projekty. Zasady te stają się jeszcze bardziej istotne, jeśli przedmiotem projektowania jest odzież damska xxl. Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu sukienki xxxl przypominały bezkształtne worki. Kobiety noszące większe rozmiary nie miały zbyt dużego wyboru, a oferta typowych sieciówek kończyła się na rozmiarach L lub XL. Obecnie sytuacja uległa zdecydowanej poprawie, bowiem producenci zauważyli potencjał rynku odzieży plus size. Modna odzież w większych rozmiarach jest dostępna stacjonarnie i online.

Jak powinna wyglądać odzież damska xxl?

Projektanci odzieży w większych rozmiarach muszą brać pod uwagę różnice w proporcjach sylwetek większych i mniejszych. Kobiety noszące sukienki 2xl mają unikalne proporcje, które mogą różnić się od tych, które są często prezentowane w mediach. Nie wystarczy poszerzyć o kilka centymetrów bluzkę czy spodnie. Dobra odzież damska xxl musi mieć fason właściwy do sylwetki. Kobieta może mieć grubsze uda, co nie oznacza, że potrzebuje spodni szerokich w pasie.

Odzież w rozmiarze XXL, jak w każdym innym, powinna być także wygodna. Sprzyjają temu odpowiednie materiały, które są miękkie i oddychające. Komfort noszenia poprawiają także elastyczne tkaniny, które rozciągają się podczas ruchu, ale wracają do swojego poprzedniego stanu. Nie krępują więc ruchów, bowiem zbyt ciasne fasony są niewygodne.

Często sukienki damskie xxl mają na celu „ukryć” ciało, zamiast je podkreślać. Jest to błędne podejście, ponieważ takie działanie dodaje dodatkowych kilogramów. Kobiety w rozmiarze XXL mają prawo do noszenia odzieży, która jest modna i pozwala im wyrażać swoją osobowość. Projektanci powinni stawiać na różnorodność wzorów i krojów, aby zaoferować szeroki wybór. Dobrze dopasowana odzież plus size powinna być dobrana do figury, a nie ją zakrywać.

Dostępność większych sukienek i dresów

Jeszcze do niedawna odzież w rozmiarze plus size była trudna do znalezienia. Nawet obecnie rozmiarówka wielu producentów kończy się na rozmiarze XL. Na szczęście niejedna hurtownia odzieży damskiej wprowadziła do swojego asortymentu większe rozmiary. W ten sposób w butikach i sklepach odzieżowych pojawiły się propozycje dla puszystych pań. Jeśli to zbyt mało, modne dresy damskie w dużych rozmiarach można bez problemu zamówić online.

Wielu producentów prowadzi też swoje sklepy internetowe. Często jest to jednocześnie hurtownia i sklep detaliczny. Kobiety, które nie mają w swojej okolicy sklepów stacjonarnych z większą odzieżą, bez problemu mogą ją zamówić wprost do swojego domu. Przepisy prawa konsumenckiego dają możliwości bezproblemowego zwrotu w przypadku niedopasowania.